Kuchyně v Portugalsku

Portugalská kuchyně je velmi rozmanitá. Portugalci zbožňují jídlo a dovedou si ho vychutnávat. Zároveň ho berou jako výbornou příležitost popovídat si s rodinou či přáteli. Místní způsob života se odráží i v době podávání obědů a večeří. Obvykle se oběd podává okolo 14. hodiny a večeře po 20. hodině. Portugalci si užívají dlouhých nocí a celý den tak pro ně začíná později. Za nejdůležitější jídlo je považována večeře. Jako její součást se podává vydatná polévka. Místní obyvatelé mají v oblibě velmi sladké zákusky, např. pastel de nata – dezert se smetanovo-vaječným krémem sypaný skořicí. Také káva kuchyne portugalskoje oproti našim zvyklostem podstatně sladší a často se popíjí společně s některým z místních likérů.

Každá oblast Portugalska má své charakteristické speciality a druhy vín. Země skýtá dobré klimatické podmínky a výborně se tu daří pěstování ovoce i zeleniny. Proto jsou jídla většinou zdravá a jsou připravovány z čerstvých surovin. Saláty jsou součástí téměř každého pokrmu. Často se setkáte s pikantními jídly, ochucenými různými druhy koření nebo česnekem. Nezbytnou součást pokrmů tu představuje olivový olej. Oblíbenou pochoutkou jsou místní kozí a ovčí sýry.

Národní jídlo představuje treska, kterou dokáží Portugalci připravit až na 300 různých způsobů. Pokrmy z ryb a mořských plodů tu jsou velmi oblíbené a setkat se s nimi můžete v různých podobách – v polévkách, v krémech, grilované apod. Mezi speciality patří např. makrely nebo sardinky. Pro vnitrozemí jsou typické masové pokrmy z jehněčího, telecího nebo vepřového.

Vychutnejte si i vynikající portugalské víno. Nejznámější je Portské či Madeira, ale kvalitní víno najdeme v každém regionu destinace.

 

 

Průvodce Portugalskem

Zájezdy do Portugalska

Základní informace o Portugalsku

Historie Portugalska

Památky v Portugalsku

Příroda v Portugalsku

Kultura v Portugalsku

Kuchyně v Portugalsku

Tipy na výlety v Portugalsku

Ubytování v Portugalsku

Česko-portugalský a portugalsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Portugalsku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Portugalska

Açores Aveiro Beja Braga Bragance Castelo Branco Coimbra Évora Faro Guarda Leiria Lisbonne Madère Oporto Portalegre Santarém Setúbal Viana do Castelo Vila Real Viseu
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde