Tipy na výlety v Portugalsku

Lisabon

Lisabon nesmíte na své dovolené v Portugalsku opomenout.

Nejen že je to město proslavené svými památkami, ale skrývá i možnosti aktivního a zábavného využití volného času. K odpočinku láká Lisabonské pobřeží s malebnými plážemi a typické přímořské městečka a vesnice. Můžete tu vyzkoušet potápění, surfování, jízdu na koni, golf či jízdu ve Formuli 1.

Pohoří Serra da Estrelakam v portugalsku

Milovníci horské turistiky si přijdou na své v pohoří Serra da Estrela. Do kraje Ribajeto vedou i tisíců kroky věřících, protože se tu nachází poutní místo Fátima, kde se v roce 1917 třem dětem zjevila Panna Marie.

Algarve

Algarve je vyhledávanou provincií v nejjižnější části Portugalska. Oslní vás svými písčitými plážemi, čistou, teplou vodou a středomořským podnebím. Pokud zde netrávíte dovolenou, stojí za to, udělat si sem výlet a spatřit pozoruhodné vápencové jeskyňky, které se skrývají u pobřeží. Pláž Lagoa je jednou ze 100 nejhezčích a nejbezpečnějších pláží na světě. Můžete se procházet rybářskými městečky a vstřebávat historický nádech uliček vesnic a měst, ovlivněný maurskou kulturou. Je to ideální místo na ochutnání mořských specialit.

Najdete zde i aktivní využití volného času. Algarve je známým střediskem golfu. Můžete využít pořádaných výletů na lodi, navštívit vodní parky či sportovní areály.

Ostrovy

Ostrovy Madeira a Azory mají od pevniny odlišný ráz. Jsou rájem pro obdivovatelé bohaté fauny a flóry, sportu a pěší turistiky.

Madeira je ostrov sopečného původu. Vzdálenost od Portugalska je to odtud téměř 980km a od Afriky dělí Madeiru 550 km. Název Madeiru znamená v překladu„dřevo a je odvozen od hustého lesního porostu. Najdeme tu unikátní třetihorní prales Laurissilva, který je zapsán na seznamu UNESCO. Do dnešní doby zůstává velká část Madeiry nedotčená civilizací a na některá místa se dostane jen jen pěšky. Ke zdolání vyzývá nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo dosahující do výšky 1 861 m. n. m. Hlavním městem a kulturním střediskem je Funchal.

Azory se skládají z devíti ostrovů: Sao Miguel, Terceira, Santa Maria, Graciosa, Fail, Pico, Sao Jorge a Flores. Stejně jako Madeira vznikly vulkanickou činností a mohou se chlubit pestrou flórou. Od portugalských břehů jsou vzdálené 1300km. Bohaté vyžití na své dovolené tu najdou vyznavači vodních sportů, cyklisté i turisté. Pláže tu jsou charakteristické svým černým zabarvením.

Porto

Toto překrásné město, které je zapsané na seznamu památek UNESCO, si nemůžete nechat ujít. Město vám splní všechna přání. Najdete tu moře, víno, typické křivolaké uličky, ale i kina, bulváry, kavárny…Překrásný výhled na město vás ohromí z Torre dos Clérigos, která je jedním ze symbolů Porta.delfini v portugalsku

Nazaré

Tato přímořská metropole leží severně od Lisabonu. Krásná rozlehlá pláž se rozprostírá přímo ve městě a lemují ji domky, kde najdete mnoho klubů a restaurací. Město je typické svým převýšením, na lákavé vyhlídky se můžete dostat po schodech nebo kabinovou lanovkou. A to např. Na 110m vysoký skalní útes, který se tyčí nad jachetním přístavem.

Batalha

Tento dominikánský klášter byl postaven roku 1385 na oslavu vítězství v bitvě, díky kterému se dostala na trůn dynastie rodu z Avisu. Stavba je v gotickém slohu s prvky manuelského slohu. Velkou raritou jsou tzv. Nedokončené kaple, které jsou dílem stavitele Diega Boytaca.

Mys Roca

Tento mys je nejzápadnějším bodem Evropy a nachází se asi 30 km od hlavního města Lisabonu. Je jedním z nejnavštěvovanějších míst Portugalska. Na vrcholu útesů, které strmě padají do moře se vyjímá maják. Nejen romantické duše bude fascinovat západ slunce nad tímto kouzelným místem.

 

 

Průvodce Portugalskem

Zájezdy do Portugalska

Základní informace o Portugalsku

Historie Portugalska

Památky v Portugalsku

Příroda v Portugalsku

Kultura v Portugalsku

Kuchyně v Portugalsku

Tipy na výlety v Portugalsku

Ubytování v Portugalsku

Česko-portugalský a portugalsko-český online slovník

Kde, kam a jak v Portugalsku

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Portugalska

Açores Aveiro Beja Braga Bragance Castelo Branco Coimbra Évora Faro Guarda Leiria Lisbonne Madère Oporto Portalegre Santarém Setúbal Viana do Castelo Vila Real Viseu
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde